Všechny trasy Zaznamenat trasu

Těnovice – Nepomuk #22

Nenáročnou trasu chráněnou krajinnou oblastí přes Padrťské rybníky a rašeliniště, vojenský prostor, pod kopcem Okrouhlík a kolem Trokavecké skály si zamilují akční rodiče i jejich náročné děti.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
rybníky
Typ trasy:
Vzdálenost:
22.3 km
Čas:
1h 37min
Převýšení:
385 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Těnovice si oblíbili především vyznavači východního náboženství. Kousek nad obcí totiž stojí úplně první buddhistická stavba v České republice. Stúpa osvícení je symbolem klidu a míru a je naplněna buddhistickými relikviemi. Přes Záluží, Lučiště, Číčov, Vísky a Troskavec vás povede pohodová cyklostezka až ke skále Marie Terezie, která stojí asi 900 metrů severovýchodně od vrchu Okrouhlík. Až se pokocháte tímto působivým místem, vydejte se vstříc Padrťským rybníkům. Oba slouží hlavně k chovu ryb, ale zahlédnout tu můžete i vzácné druhy obojživelníků, plazů a ptáků. Zabydlel se tu například ohrožený čáp černý nebo orel. 

Co dalšího můžete vidět na této trase:

  • Expozice veteránů na Zelenohorské poště
  • Kostel sv. Jana Nepomuckého v Nepomuku

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.