Všechny trasy Zaznamenat trasu

Šťáhlavy – Těnovice #21

Vezměte děti za pohádkou! Tedy jen v případě, že se nebojí zatnout zuby a pořádně šlápnout do pedálů. Cesta je místy náročná, ale když si zvolíte pohodové tempo, rozhodně je od sportu neodradíte.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
zámek Spálené Poříčí, bývalá tvrz Nezvěstice
Typ trasy:
Vzdálenost:
16.6 km
Čas:
1h 16min
Převýšení:
347 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Ze Šťáhlav se vydejte po nezvěstické silnici až ke kostelu Všech svatých. Byl vybudován ve stylu cisterciácké gotiky na konci 14. století a poté stavebně upraven ještě na počátku 17. století. Za drobnou zajížďku rozhodně stojí i bývalá tvrz Nezvěstice, která leží na hraně svahu nad řekou Úslavou. Vraťte se na cestu a pokračujte až ke kostelu sv. Vavřince. Lhoteckým lesem směrem na Štítov a Karlov se vaše stezka spojí s naučnou stezkou Loukou a lesem za pohádkou. Je určena hlavně dětským turistům, měří asi 5,5 km a je na ní osm zastavení s velkoplošnými panely. Motivem nenáročného úseku je pohádka s obrázky postav pana Neprakty. Zavede vás až k židovskému hřbitovu, odkud je to jen kousek k zámku ve Spáleném Poříčí. Renesanční skvost, který tu na místě gotické tvrze nechal roku 1617 zbudovat Adam Vratislav z Mitrovic, byl kdysi místem, kde byl uložen Svatovítský poklad, a tak rozhodně patří k zastávkám, které by vám neměly jen tak prosvištět pod koly. Za zhlédnutí stojí slavnostní síň s původním renesančním stropem, národopisné Muzeum, renesanční pískovcové portály i dva rozsáhlé parky s romantickým altánkem. Do cíle své cesty v Těnovicích už to máte jen něco přes dva kilometry, tak vzhůru do pedálů!

Co dalšího můžete vidět na této trase:

  • Zámek Nebílovy

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.