Všechny trasy Zaznamenat trasu

Lidice – Lodenice #2

Cestou z Lidic přes ornitologickou pozorovatelnu podél říčky Lodenice si dáte hezky do těla. Terén bude chvílemi trochu náročnější, ale o to sladší bude odměna na konci cesty. Čistá hlava a svaly v pozoru.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
ptačí pozorovatelna, památník Lidice
Typ trasy:
Vzdálenost:
24.1 km
Čas:
1h 35min
Převýšení:
260 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Za zády nechte vzpomínku na Lidice, jejichž osud se naplnil 10. června 1942, kdy byla po atentátu na Reinharda Heydricha celá obec srovnána se zemí, a vydejte se vstříc o poznání veselejším zážitkům. Nedaleko Tuchlovic u osady Srby se nachází ornitologická pozorovatelna Malé Záplavy. Nižší dřevěná nekrytá stanice byla postavena na posledním zastavení původní Drvotovy naučné stezky a pozorovat z ní můžete například početná hejna kachen, labutě, bahňáky, lysky, čejky, volavky, rákosníky, racky, čápy, husice a mnohé další ptačí druhy. Podél říčky Loděnice dojedete až do cíle své cesty, stejnojmenného městečka Loděnice, které se pyšní mnoha prvenstvími: v zámeckém parku byl vybudován první antukový tenisový kurt v českých zemích a v místních gramofonových závodech vznikly první typy různých zvukových nosičů u nás.

Co dalšího můžete vidět na této trase:

  • Zámek Lány
  • Muzeum Nové Strašecí

 

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.