Všechny trasy Zaznamenat trasu

Bukovec – Plzeň #19

O tom, že i městské cyklostezky mají něco do sebe, svědčí projížďka, která vás z Druztové údolím Berounky a Radbuzy zavede až do Plzně. Na své si přijdou hédonisté, milovníci piva a přírodních scenérií i sportovci, kteří sázejí pouze na čas a výkon.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
Pivovarské muzeum Plzeň, Velký Bolevecký rybník
Typ trasy:
Vzdálenost:
12.9 km
Čas:
52min
Převýšení:
155 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Druztovou nechte za zády a po stopách botanika Františka Malocha se vydejte stezkou lemovanou jedenácti informačními tabulemi s texty, mapkami, fotografiemi a ilustracemi. Ta vás společně s levým břehem Berounky zdárně dovede až k chráněné Malochově skalce, kde roste celá řada vzácných teplomilných rostlin. Budete-li se držet této cesty, tak po zelené dojedete až k Boleveckému rybníku. Zde si můžete odpočinout nebo najít povyražení v podobě mnoha vodních sportů. Tento vodní dědeček z roku 1460 je součástí historicky unikátní Bolevecké rybniční soustavy a je v této soustavě se svými cca 53 ha největší. Byl vybudován jako první v řadě, tudíž patří mezi nejstarší dochované rybníky v Plzeňském kraji. Údolím řeky Berounky se pak dostanete až do takzvaných plzeňských Benátek s celou řadou cenných budov s jedinečnou architekturou a přes Rooseveltův most pak do sladké tečky naší trasy – Pivovarského muzea. To jako jediné odborné Muzeum svého druhu v Česku střeží legendu pivovarnictví, a co se týče pojetí i šíře expozice, údajně nemá ve světě konkurenci. Seznámíte se s historií plzeňských hospod, dozvíte se, jak vypadá sladovna, hvozd, valečka, ale i laboratoř nebo pivní kuriozity.

Partneři na trase

  unnamed-3

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.