Všechny trasy Zaznamenat trasu

Terešov – Darová #17

Schválně počítejte, kolikrát se vám bude chtít sesednout z kola. Nejen kvůli namoženým stehnům, ale především kvůli zajímavostem, na které cestou narazíte.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
hradiště Radná, mohylové pohřebiště, zámek Radnice, PP Kamenec, tvrz a zámek Svinná
Typ trasy:
Vzdálenost:
23.4 km
Čas:
1h 41min
Převýšení:
380 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Terešov nechte za zády a přes Hlohovičky a Hlohovice pokračujte na Svinnou, kde se můžete zastavit u místní tvrze a zámku. Jejich stav bohužel není příliš reprezentativní a v současnosti zámek spíše chátrá, ale přesto stojí za pár obdivných pohledů. Náladu vám zvednou až Radnice, kde na tom se zámkem sice nejsou o moc lépe, ale projít si tu můžete alespoň malou židovskou čtvrť se zachovalou synagogou z 18. století. Z Radnic se cesta stočí na Újezd u Svatého Kříže a poté překrásnou krajinou Plaské pahorkatiny až k pravěkému hradišti Radná. Opevněný areál obtékají potoky Velká a Malá Radná v nadmořské výšce okolo 330 metrů. Podle archeologických průzkumů zde bylo osídlení už v době bronzové a raném středověku. Podél pravého břehu Berounky budete pokračovat až k darovanskému jezu, kde úsek cesty končí.

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.