Všechny trasy Zaznamenat trasu

Karlštejn – Hředle #15

Trasa plná historických highlitů nadchne jak středočeské patrioty, tak návštěvníky, kteří se chtějí něco dozvědět. Fyzička a odhodlání šlapat do kopce nutností!
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
Koněpruské jeskyně, Karlštejn
Typ trasy:
Vzdálenost:
23.3 km
Čas:
1h 44min
Převýšení:
435 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Městečko Karlštejn bylo sice založeno ve stejné době jako proslulý hrad, ale podle jednoduchých příbytků, v nichž tu lidé žili, se mu říkalo Budy. K původnímu jménu se osada vrátila až v roce 1952. Dnes představuje atraktivní podhradí se spoustou obchodů, restaurací a prodejen suvenýrů. Ať už svou trasu zahájíte plni energie, nebo spíš s vyhlídkou odpočinkového dne, jedno je jisté – na Karlštejn byste si vyšlápnout měli. Gotický skvost a nejznámější český hrad nechal podle plánů Matyáše z Arrasu postavit král a císař Karel IV. jako místo pro uložení svatých ostatků a říšských korunovačních klenotů. Při prohlídce navštívíte Císařský palác, prohlédnete si pokladnici a klenotnici s replikou svatováclavské koruny českých králů v Mariánské věži a nahlédnout můžete i do kaple sv. Kříže, kde se dochovala původní nástěnná výzdoba s deskovými obrazy z dílny Mistra Theodorika. Nyní však od hradu dále, krajinou malebnou jako z pohádky přes Korno a Tobolku až ke Koněpruským jeskyním, největšímu objevenému jeskynnímu systému v Česku. Můžete si tu udělat přestávku u krápníkové výzdoby anebo pokračovat dál na Zdice. Tady se můžete ještě chvíli zdržet v Army muzeu, protože do cílové rovinky už vám zbývá jen něco málo přes pět kilometrů.

Partneři na trase

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.