Všechny trasy Zaznamenat trasu

Nižbor – Karlštejn #14

Pokud se rádi touláte českou minulostí, bude pro vás trasa z Nižboru na Karlštejn to pravé. Pod koly vám budou ubíhat kilometry a před očima se vám budou zjevovat zásadní dějinné milníky od Keltů až po Karla IV. Radost z jízdy a nově objevených zákoutí vám může pokazit snad jen extrémně špatné počasí. Dopřát si tuhle projížďku totiž můžete v jakékoliv kondici i věku.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
Karlštejn, zámek Nižbor
Vzdálenost:
19.2 km
Čas:
1h 14min
Převýšení:
183 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Jste fanoušky české historie? Pak je tahle stezka určena právě vám. Informační centrum keltské kultury v prostorách zámku Nižbor je připomínkou keltské minulosti Čech a svou polohou naproti slavnému oppidu Stradonice zprostředkovává svým návštěvníkům nejen poznání, ale také atmosféru keltského světa. Tato neobvyklá expozice zcela jistě zaujme všechny vaše smysly a vy alespoň v první chvíli získáte pocit, že jste se přenesli v čase. Výjevy a symboly promítané na stěny spolu s podmanivou hudbou navozují atmosféru, v níž se s chutí začtete do podrobností o životě Keltů. Z Nižboru vyjedete podél Berounky na Tetín, kde se můžete do historie opět hlouběji ponořit. Tetínské hradiště se nacházelo poblíž dnešní zříceniny hradu Tetín, odkud je mimochodem jeden z nejhezčích pohledů na Berounku. Bylo jedním z opěrných bodů soustavy hradišť, která obklopovala přemyslovský stát ve středních Čechách a jeho počátky jsou nejčastěji kladeny na přelom 9. a 10. století. V roce 921 zde byla údajně zavražděna sv. Ludmila. Pokračujte dál malebnou krajinou na Srbsko a Karlštejn, kde se milovníci historie opět zcela rozněžní. Existuje snad působivější místo, než tenhle gotický skvost, který nechal roku 1348 vystavět Karel IV.?

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.