Všechny trasy Zaznamenat trasu

Ryšín – Nižbor #13

Je libo hustý les, unikátní hrad, jezírka, vodopád i nejhezčí skálu ve středních Čechách? Volba je jasná, hurá na Křivoklát!
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
Křivoklát
Typ trasy:
Vzdálenost:
24.8 km
Čas:
1h 51min
Převýšení:
487 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Chráněná krajinná oblast a biosférická rezervace UNESCO je v porovnání s podobnými krajinami v Evropě zvláštností. Rozkládá se uprostřed Čech a téměř dvě třetiny její rozlohy pokrývají listnaté a smíšené lesy. Chráněná krajinná oblast Křivoklátsko právě takovou zvláštností je, a tak nezbývá než ji prozkoumat kousek po kousku. Z Ryšína vás povede Rakovnický potok, který kopíruje i železnice směrem na Městečko a Křivoklát. Jeden z nejvýznamnějších a nejstarších českých hradů na vás bude významně kynout už z dálky a vy mu rozhodně věnujte trochu času a energie. Je jen na vás, zda si vyberete jednu z prohlídkových tras, nebo dáte raději přednost vycházce po čtyřech značených okruzích k nejkrásnějším vyhlídkám na hrad Křivoklát a nejzajímavějším místům v jeho okolí. Až se dostatečně pokocháte, vyrazte střemhlav přes Roztoky do Nižboru, který vás vezme ještě hlouběji do české historie, až k samotným Keltům.

Co dalšího můžete vidět na této trase:

  • Hamousův statek Zbečno

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.