Všechny trasy Zaznamenat trasu

Kněževes – Ryšín #12

Snadný výlet po nepříliš rušné silnici zaujme především milovníky české historie a pohádek. Je vhodný i pro rodiny s malými dětmi.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
roubenka Senomaty, zámek Kolešovice
Vzdálenost:
21.8 km
Čas:
1h 26min
Převýšení:
216 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Z Kněževsi popojeďte do Kolešovic, kde se můžete na chvíli zastavit u pseudorenesančního pískovcového zámku, na jehož stavbu byl dovážen materiál z nedalekých Přílep. zámek, který prošel za dobu své existence nesčetnými přestavbami, dnes slouží jako domov důchodců. Ze Senomat směřujte svá řídítka na Rakovník, který bývá označován jako město památek, piva, bílého mýdla s rakem a renesančních povídek Zikmunda Wintera. Chloubou a symbolem Rakovníka jsou dvě gotické brány středověkého opevnění, kostel sv. Bartoloměje, dvě starodávné dřevěné zvonice a barokní palác s historickými a přírodovědnými sbírkami Muzea T. G. Masaryka. Za návštěvu rozhodně stojí i křivolaké uličky místního židovského města s bývalou synagogou a židovskou školou, dnes koncertní Heroldovou síní. Z města vás kolem koupaliště vyvede Rakovnický potok a vy podél železniční trati pojedete překrásnou krajinou Křivoklátska až do Ryšína.

Co dalšího můžete vidět na této trase:

  • Muzeum železnic Lužná
  • Muzeum amerických historických automobilů v Lužné

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.