Všechny trasy Zaznamenat trasu

Kralupy nad Vltavou – Podbaba #100

Romantická a pohodová cesta po pravém i levém břehu Vltavy, která vás provede zajímavostmi severozápadních částí hlavního města, jako je například zámek Roztoky u Prahy, a vyústí v krásy rezervace Divoká Šárka.
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
zámek Roztoky u Prahy
Typ trasy:
Vzdálenost:
25 km
Čas:
1h 43min
Převýšení:
352 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Po třech kilometrech najdete v obci Chvatěruby nedostavěný zámek téhož jména, který je unikátním spojením jak už samotného renesančního zámku, tak i zbytků gotického hradu. zámek nebyl nikdy dostavěn a je pro veřejnost nepřístupný, přesto stojí za vidění, i když jen zvenčí. Po kličce kolem skalního útvaru Choč a lodního přívozu Na Dole vás čeká několik kilometrů téměř panenské přírody národní přírodní rezervace Větrušické rokle, z níž vás vytrhne snad jen pseudokrasová jeskyně Drábovna, jejíhož úpatí můžete využít pro výhled na celou krajinu. Reliéf řeky se po chvíli stáčí do výběžku obce Husinec, aby vás následně vyvedl zpět do malebné přírody. Přes přívoz v obci Klecánky se dostanete na levý břeh Vltavy, kde se po pár kilometrech nalézá perla složená ze tří různých architektonických slohů, a to zámek Roztoky u Prahy. Původně gotická vodní tvrz byla v roce 1565 přestavěna na renesanční zámek a po zpustošení saskými vojáky na ní provedl Karel z Lichtenštejna úpravy ve stylu baroka. Po několika posledních kilometrech vedoucích částečně lesy Tichého údolí se můžete zastavit v Suchdole u pamětní cedule doposud největší letecké tragédie na území ČR z roku 75. Při zřícení letadla DC-9 jugoslávské společnosti tu zahynulo 79 lidí. Na konci trasy vás za celý tento výjezd čeká zasloužená odměna, a to první přírodní památka vyhlášená na území metropole – rezervace Divoká Šárka. Popsat všechny její unikáty by vydalo na celou knihu, takže se o jejích krásách raději přesvědčte sami.

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.