Všechny trasy Zaznamenat trasu

Podbaba – Lidice #1

Na Okoř je cesta jako žádná ze sta, a z Okoře jakbysmet. Krajinou malebnou a proměnlivou, špikovanou mezníky české historie, se vám pojede samo. Počítejte s tím, že se chvílemi zapotíte, ale rozhodně to bude stát za to!
Vyfoťte se na jednom z následujících míst na trase:
památník Lidice, Okoř, Divoká Šárka
Typ trasy:
Vzdálenost:
24.5 km
Čas:
1h 50min
Převýšení:
469 m

Pro zaznamenání trasy budete potřebovat:

Vyfotit se na trase, nebo použít aplikaci STRAVA.COM

Detailní popis trasy

Z Podbaby se vám před řídítky otevře široká náruč skalnatého údolí kolem Šáreckého potoka a vy s přírodním parkem Lysolaje po jedné a přírodní památkou Zlatnice po druhé straně budete směřovat vzhůru i po rovince na Tuchoměřice. Na Okoř je cesta jako žádná ze sta a jedna z nich vede právě tudy. V Tuchoměřicích se zastavte u působivé stavby renesančního zámku, který byl pravděpodobně v 1. polovině 16. století přestavěn z gotické tvrze a po jezuitech a státu si jej osvojila křesťanská komunita Chemin Neuf, která jej v současné době využívá jako klášter. A pak už vyskočte do sedla a vydejte se vstříc jedné z našich nejproslulejších zřícenin – hradu Okoř. Z pohádkové scenérie vás vyvede směrovka na Lidice, jejichž osud se naplnil 10. června 1942, kdy byla po atentátu na Reinharda Heydricha celá obec srovnána se zemí. Památník, který dnes pečuje o jejich vzpomínku, rozhodně stojí za návštěvu a chvíli rozjímání v rozlehlém parku Růžový sad, kde najdete i budovu muzea se stále otevřenou expozicí.

Partneři na trase

Navazující trasy

Máme pro vás skvělé trasy nejblíže k té Vaší.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.