Z Forrestova deníku: Část 1.

Milan „Forrest“ Silný zdolal za pouhých třináct dní trasu dlouhou 2000 kilometrů. Zvládl tak projet všech 100 úseků Lví stopy a vymalovat na mapě dvouocasého lva. Jeho cesta za rekordem byla lemována jak radostmi, tak i chvílemi únavy a zmaru. Na konci každého dne se prý ale začal znovu těšit na ten následující.

facebook15

„Když se tak vracím zpátky do atmésféry těch několika dní, uvědomuju si, že se skoro pořád opakoval ten samý scénář. I když jsem si párkrát sáhl na dno a nechtělo se mi jet dál, jakmile jsem se večer najedl a osprchoval, začal jsem se těšit na ráno a představoval si, co mě na cestě čeká,“ shrnul své hlavní dojmy čerstvý rekordman.

Když je člověk hodně unavený, stáhne se do sebe a soustředí se čistě na fyzickou aktivitu, a nebo naopak může využít toho, jak krásnou krajinou projíždí.

„Pravdou je, že čím zábavnější a malebnější okolní krajina je, tím rychleji kilometry na tachometru naskakují. Když se člověk ponoří do dění kolem sebe, začnou ho i nohy méně bolet a vyždímá ze sebe mnohem víc, než kdyby jel jen tak po silnici,“ popisuje.

facebook04_16-9

Nejvíc jej prý zaujaly úseky Hruboskalska, Kokořínska a Brd. V těchto místech se k němu také připojilo největší množství spolujezdců.

„Měl jsem skvělý tým, který mě na cestě provázel, ale ohromnou službu mi poskytli také lidé, kteří se ke mně přidávali na jednotlivé úseky. Někteří z nich se stali takovými mými průvodci krajinou. Vyprávěli mi, kdo se tu narodil, co tu kdysi stálo, co je kolem nejzajímavější. Vyslechl jsem si i spoustu osobních příběhů,“ vzpomíná Forrest.

Lví podíl na zdolání Lví stopy měla prý i jeho manželka.

„V jednu chvíli nás na trase zastihly silné bouřky a já jsem si vnitřně hledal tisíce výmluv, proč si ten den ulevit. Moje žena se ale převlékla do cyklistického a vyjela na trasu se mnou. I kdyby padaly trakaře, byla ohromnou podporou, a tak jsem zkrátka musel jet dál“ dodává nadšeně Forrest.

facebook06_16-9

Na Lví stopě se prý najde spousta úseků, které by si v budoucnu rád zopakoval, protože místa, která díky ní objevil, stojí za bližší prozkoumání.

„Naše republika je prošpikována místy, o kterých jsem neměl ani tušení. Na trase si přijdou na své jezdci všech kategorií a věřím, že nikdo se nebude ani nudit ani trápit. Stačí jen vybrat ten správný úsek,“ uzavírá.

Partneři

Partneři projektu

Udělena záštita

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.