Vydejte se po Lví stopě do České mincovny a vyhrajte zlatou pamětní minci!

Dvouocasý lev, symbol národní síly a odvahy, je hlavním hrdinou také zlaté mince České mincovny v Jablonci nad Nisou. Vydejte se po Lví stopě vstříc dobrodružství a historii českých mincí. Díky naší soutěži můžete navíc každých 14 dní vyhrát pamětní minci z limitované edice!

Rok 2018 je pro Čechy v mnohém výjimečný. Připomínáme si 100. výročí vzniku samostatného Československa, 25. výročí vzniku České republiky, a také rovné čtvrtstoletí existence České mincovny.

Ta funguje již od roku 1993 a ctí jak tradici ražby mincí na území České republiky, tak inteligentní inovace a nejmodernější technologie. Na svém kontě má také ražbu oběživa pro zahraniční centrální banky, konkrétně například pro Moldávii, Arménii, Venezuelu, Spojené arabské emiráty nebo Libanon.

Ze spolupráce s předními akademickými sochaři, malíři, renomovanými medailéry a nadanými mladými umělci vycházejí tradiční, ale také originální a nevšední produkty a její dílo oceňuje celá Česká republika. Česká mincovna totiž stojí za výrobou všech mincí pro Českou národní banku – oběžných, které vám cinkají v kapsách, i těch z drahých kovů.

 

Zlatý lví originál

Pokud byste i vy rádi vlastnili originální minci z limitované edice České mincovny, stačí se zapojit do soutěže Lví stopy, která spočívá v tom, že vyfotíte selfie s cedulí názvu obce, která vás na trase zaujala svým nevšedním názvem a pošlete fotku s vtipným popiskem na Facebook nebo Instagram s hashtagem #lvistopa.

Každých 14 dní jeden z vás vyhraje zlatou pamětní minci Český lev vyraženou z 1/25 trojské unce ryzího zlata.

Pokud nevyhrajete ve foto-soutěži, která poběží až do 28. září, zlatou minci Český lev můžete získat také prostřednictvím Zlatého spoření České mincovny (www.zlaty-zivot.cz). A pokud zadáte promo kód ŠKODA při založení spoření, tak získáte 500 Kč do začátku na Zlaté spoření České mincovny (www.zlaty-zivot.cz).

 

Partneři

Partneři projektu

Udělena záštita

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.