Užitečné tipy pro cykloturistiku s dětmi

O tom, že se děti rádi účastní všeho, co dospělí, vědí nejen všichni rodiče neposedných ratolestí. Pokud i vy máte na krku nebo ve svém okolí malého sportovce, neváhejte a vezměte jej s sebou zdolávat Lví stopu. Berte vždy v úvahu konkrétní dítě, jeho věk i vaši kondici a směle do toho! Máme pro vás hned několik nápadů.

 

Vozík

U malých dětí je přívěsný vozík tou nejlepší variantou. Umožňuje jim svobodně a samostatně pozorovat okolí, zatímco jejich rodiče ze všech sil šlapají do pedálů. V přívěsu si mohou hrát, jíst, nebo třeba usnout. Existují nejrůznější varianty vozíků. Liší se počtem míst k sezení, velikostí nákladového prostoru, prostoru pro nohy nebo třeba kvalitou odvětrávání.

salar_uyuni_bikepack_1-1-740x493

Tyč na tlačení

Tenhle zlepšovák je velice praktickou záležitostí, pokud vaše dítě vyžaduje už vlastní kolo, pořád je ale dost nejisté, a vy chcete předejít několikahodinovému poklusu v předklonu za učícím se potomkem. Tyč připevníte za sedlo a za dítětem budete moci běhat zcela pohodlně. Z držení tyčí se děti navíc mnohem snáze naučí držet balanc samy, než když je držíte za sedlo.

20160917-IMG_0224-X2

Tažná tyč nebo kolo za kolo

Starší děti můžete vzít i na delší vyjížďku bez toho, aniž byste se báli, že výlet nezvládnou. Pokud již technicky zvládají jízdu na kole, výlety je baví, ale stále ještě nemají potřebnou vytrvalost, teleskopická tažná tyč je ideální variantou. Spojíte jí dětské kolo s jízdním kolem dospělého a hurá na delší vzdálenosti. Dítě občas můžete odpojit a nechat ho jet samotné. V kopcovitých úsecích dítě opět připojíte a necháte ho odpočinout.

 

 

Partneři

Partneři projektu

Udělena záštita

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.