Jak se cítí Forrest po zdolání rekordu?

Jaké to je ujet na kole za třináct dní 2000 kilometrů napříč republikou, vymalovat trasou na mapě dvouocasého lva a stát se rekordmanem? Na to všechno jsme se zeptali cyklistického nadšence a sportovního nezmara Milana „Forresta“ Silného.

DSC_4238

Do cíle jste dojel teprve ve čtvrtek. Jaké jsou vaše bezprostřední dojmy? Nezahodil jste kolo do sklepa?

Naopak. Ještě když jsem byl na trase, těšil jsem se, až budu v cíli, ale když se blížil konec, asi tak 60 kilometrů před ním, se mě zmocnila taková zvláštní nostalgie. Nejraději bych ještě pokračoval.

Lví stopa vás tedy nezničila?

Strašně moc se mi to líbilo. Jasně, chvílemi to bylo náročné, ale ani jednou jsem na trase nezapochyboval. Jsem moc rád, že jsem do toho šel. A to samé platí o lidech z doprovodného týmu. Byli jsme hromadně nadšeni.

Které úseky cesty vás nejvíc okouzlily?

Asi Hruboskalsko, přejed Brd a Kokořínsko, i když tam to chvílemi dost bolelo.

Zažil jste na cestě něco neočekávaného?

Určitě nastalo pár momentů překvapení, ale spíš v tom dobrém slova smyslu. Třeba když jsem zajel do nějakého hlubokého lesa, vypadalo to jako konec světa, a najednou se přede mnou otevřel výhled, který mi vyrazil dech. Došlo mi, jak krásná je naše země.

Cestou se k vám přidávali další cyklisté. Jací byli?

To je další věc, kterou jsem si uvědomil. Lidé, kteří jezdí na kole, jsou prostě báječní. Byli to všechno nadšenci a pohodáři, a i když se vzájemně třeba neznali, na trase si začli povídat o hodně osobních věcech. Já sám jsem si vyslechl spoustu zajímavých příběhů.

Dalo vám absolvování Lví stopy do života kromě rekordu a namožených svalů ještě něco?

Uvědomění si, že cyklistika sbližuje lidi, a také jedno doporučení. Když vás někdo štve, kupte mu kolo, uděláte z něj lepšího člověka. A pak bych řekl, že to možná ještě prohloubilo moji závislost. Pokud na kolo nevyjedu ještě dnes, tak zítra už určitě.

news9_1920x350-s

 

Forrestův rekord v číslech:

Celkem ujel 1931 km

Na cestě byl 13 dní

V sedle strávil 103:13 hodin

Celkem nastoupal 21,852 metrů

Za jeden den průměrně ujel 149 km

Nejdelší etapa trasy byla 190 km v úseku Starý Bydžov – Dobrá voda

Nejkratší etapa byla 75 km v úseku Hředle – Plzeň

Nejvíc za den nastoupal 2,970 metrů v úseku Plzeň – Krásná Hora nad Vltavou

Partneři

Partneři projektu

Udělena záštita

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.