Čtveřice cyklistů se pokusí objet celou Lví stopu za méně než 100 hodin!

Zajet 2 000 kilometrů Lví stopy za méně než 100 hodin? Takový je cíl skupiny nadšených cyklistů v čele s Davidem Stellou, který nám poskytl rozhovor jen pár dní před startem cyklistické štafety.

 

Můžete krátce představit váš tým?

Trasu jsme připraveni zajet ve složení čtyři cyklisté a jeden řidič. Celá naše parta se zná z extrémního cyklistického závodu Loudání českou krajinou, kterého se pravidelně účastníme již několik let a kde jsme také potkali ambasadora Lví stopy a skvělého sportovce Milana Forresta Silného, jenž nás k celé akci inspiroval. Náš řidič je také cyklista, který je krátce po operaci menisku, a tak se štafety zúčastní tímto způsobem.

Každý z vás ujede zhruba 500 kilometrů. Jak se na tak velkou fyzickou zátěž připravujete?

Myslím, že každý po svém. Díky tomu, že si v extrémní cyklistice libujeme, byste těžko hledali lepší kandidáty na takovou akci. Já jsem si také trasu projel předem alespoň díky online aplikaci, abych věděl, jaký nás čeká terén a podobně. Někteří kolegové si už projeli pár úseků na kole.

rozhovor-stafeta

Kdy a kde vyrazíte?

Měli bychom celou akci stihnout od 30. září do 4. října. Každý pojede asi pět segmentů s tím, že se budeme střídat, ale některé z nich pojedeme i najednou. Určitě budeme zájemce informovat i přes sociální sítě. Stačí sledovat Lví stopu!

Na který ze svých úseků se nejvíc těšíte?

Obecně mám moc rád sever a severovýchod Čech a Vysočinu. A koukal jsem, že na trase jsou obzvlášť hezká místa. Rád se nechám překvapit i něčím novým. Na cestě rád poznávám a objevuji. A nejen přírodu a malebné okolí, ale i sebe samého.

rozhovor-stafeta-3

To je to, co vás na cyklistice nejvíc baví?

Asi ano. V hlavě se totiž člověku začnou dít prapodivné věci, které jsou hrozně příjemné. Je to tou fyzickou zátěží a prožíváním okamžiku tady a teď. Ale tenhle sport dělám už opravdu dlouho.

Kdy jste začal?

Bylo mi asi deset, když jsem začal jezdit závodně. To mi vydrželo do patnácti, kdy jsem měl úraz. Pak už to šlo mimo profesionální úroveň. Stále se ale ve světě cyklistiky pohybuji. Částečně totiž pracuji jako sportovní fotograf a redaktor právě s tímhle zaměřením.

A čemu se věnujete ještě?

Jsem zaměstnancem Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a pak se věnuji ještě celé řadě dalších sportů.

Co vás ke štafetě Lví stopy nejvíc inspirovalo?

Kromě zmiňovaného Milana Forresta Silného je to určitě i možnost stát se součástí akce, která podpoří významnou událost našich dějin, oslavy 100 let založení republiky. Nemyslím si, že by někdo z nás byl prestižní cyklista, který by se snažil strhat tachometr, ale mám dojem, že pod 100 hodin to ještě nikdo neobjel. Je důležité si připomínat tyhle momenty. A tohle je prostě skvělý způsob.

 

rozhovor-stafeta-2

 

Partneři

Partneři projektu

Udělena záštita

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.