6 cyklistických komponentů, které byste během horkých dnů rozhodně neměli nechávat v autě nebo na autě

Letošní léto nás opravdu nešetří a láme teplotní rekordy o sto šest. Ačkoliv ručička teploměru standardně přeskakuje třicítku a táhne nás to spíš k vodě než na rozpálený asfalt, nadšení sportovci nelení a vydávají se po Lví stopě objevovat krásy Česka. Pokud k nim patříte i vy, dbejte na svou bezpečnost a připomeňte si, které cyklistické součástky není radno nechávat v autě nebo na jeho střeše během horkých dní.

 

Nafouklé pneumatiky

Možná se domníváte, že při výměně kola by vám takto připravená pneumatika ušetřila čas, ale věřte, že během léta, jako je to letošní, by to bylo spíš bláznovství. Nafouklé pneumatiky ve vašem kufru reálně hrozí výbuchem.

bezp.3

Svačinka

Nezapomeňte, že po několika hodinách na slunci se vaše auto promění v troubu na čtyřech kolech. Za extrémních teplot se všechny snadno stravitelné výživové látky ve vašich energetických tyčinkách a čokoládičkách roztaví a slijí v jeden velký nepoživatelný kus.

bezp.1

Neonové vybavení

Možná vám to bude znít jako hloupost, ale je dokázáno, že neonové barvy na přímém světle ztrácí své vlastnosti. Tak jako všechny ostatní i ony blednou, ale o poznání výrazněji. Pokud tedy chcete svůj dres, helmu i další neonové prvky svého vybavení nechat zářit, raději je nechávejte v autě zakryté.

 

Kola s hydraulickými brzdami

Bez přehánění. Kapalina používaná v hydraulických brzdách se ve vedrech může z vašeho kola doslova odpařit. Kromě hydraulického zařízení může slunce poškodit také řetězy nebo odmašťovadla. Většina výrobců uvádí své limitní teploty, proto si vždy přečtěte návod, než je necháte bez dozoru na střeše svého vozu.

 

Hustilka s CO

Ze stejného důvodu nejsou na palubách letadel povoleny spreje obsahující plyny. V autě zaparkovaném na slunci se stávají stejně potenciálně nebezpečnými. Výrobci dobře vědí, proč nás na obalech varují před extrémními teplotami. Nepokoušejte je!

bezp.2

Nápoje

Pokud se těšíte, že se po projížďce osvěžíte… Asi vám nemusíme popisovat, co se stane s lahví vody ve vašem kufru. Pokud si budete chtít zalít čaj, tak prosím, ale pozor, ať se neopaříte.

 

 

Partneři

Partneři projektu

Udělena záštita

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.