5 způsobů, jak bezpečnostní opatření proměnit v trend!

Je úplně jedno, jestli jste fanoušci silniční cyklistiky nebo dáváte raději přednost jízdě v drsnějším terénu. Bezpečnost je důležitá pro všechny. Jedním ze základních kritérií, jak si ji zajistit při jízdě na kole, je být dobře vidět. Způsobů, jak na sebe v provozu dobře upozornit je samozřejmě celá řada, ale my jsme pro vás tentokrát vybrali pět nezvykle rafinovaných.

Podsvícení sedla

I takhle stylově může vypadat vaše sedlovka. Sice se možná lehce plácnete přes kapsu, ale k čemu šetřit? Váš stylový stroj za to přece stojí!

styl

Stylová čelovka

Světlo přímo na helmě? Proč ne. Znáte snad praktičtějšího průvodce vašich nočních cest a pozdních návratů domů?

syl-2

Magnetické světlo

Máte už dost humpolácky přidělaných světel, která hyzdí váš dokonalý rám nebo těch, která lákají zloděje na potkání? Vyzkoušejte magnetické světýlko. Ve chvíli, kdy ho přiložíte ke kovovému rámu jízdního kola, začne svítit. Když kolo někde necháte, jen světýlko sejmete a vezmete si jej s sebou. Intenzitu či druh světla měníte sejmutím a znovupřiložením světla na rám kola. Praktické, nemyslíte?

styl-3

Světlo jízdního pruhu

Tak tuhle vychytávku musíte mít! Jasně červené lasery vám vytyčí cyklistický pruh kdekoliv a kdykoliv. Navíc stojí jen pár stovek.

syl-4

Revolights světla

Chytré obruče s LEDkami, které se synchronizují s vaší rychlostí a fungují jako unikátní světlomet a brzdové světlo, vám zaručí viditelnost ze 360°. Revolights jsou revoluční cyklistická světla, která vynikajícím osvětlením vozovky a viditelností cyklisty ze všech úhlů pohledu zajišťují maximální bezpečnost jízdy. Na rozdíl od tradičních světlometů, které zaměřují světlo pouze na jedno místo, osvětlují Revolights rovnoměrně široký vertikální pás nejen na zemi, ale osvítí i dopravní značky a různé vyvýšené překážky. Díky nízkému umístění světlometů je jezdec schopen určit výšku překážek v cestě podle délky jejich stínu.

styl-5

Partneři

Partneři projektu

Udělena záštita

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.