4 podivné zvuky, které byste neměli při jízdě na kole ignorovat

Nemusíte být ani inženýři ani senzibilové, abyste pouze za pomoci zdravého rozumu a svých vlastních uší diagnostikovali, že s vaším dvoukolým kámošem není něco v pořádku.

Dříve než vyrazíte na Lví stopu, ujistěte se, že tyhle 4 zvuky hravě rozklíčujete.

cyklo-2

 

1. Zlověstné ffff

Pokud uslyšíte ufouknutí s každým otočením pneumatiky, nevěstí to nic dobrého. Může jít o ucházející duši, která patří mezi nejčastější opravy na kole. Pokud nechcete končit svůj cyklovýlet předčasně, měli byste u sebe mít u sebe vždy pumpičku, montpáku, náhradní duši nebo sadu na jejich opravu. Tlak v pneumatice je velmi důležitý. Správně nahuštěný plášť má menší náchylnost k defektům a delší životnost. Podhuštěný plášť je náchylný k procvaknutí, a kromě toho, že se vám na takové pneumatice moc dobře nepojede, se rychleji opotřebovává. Zkoušet prstem, zda je plášť dost tvrdý, není úplně ideální. Mnohem lépe uděláte, když pneumatiku nahustíte pomocí pumpičky s tlakoměrem.

 

2. Chrčení vedle pravé nohy

To, že vám spadnul řetěz, vám nedá moc práce odhalit. Jednak vám to nepojede, a vaše kolo bude vydávat zvuk podobný postřelené zvěři. Vás navíc čekají umazané prsty a pěkná fuška. Řetěz nestačí pouze hrubou silou vytrhnout a nandat zpět na pastorky, ale je nutné také rovnou na místě zjistit důvod nehody. Ty bývají zpravidla dva. Buď se ohnula patka přehazovačky, a tudíž se musí narovnat, a nebo je špatně seřízený doraz přehazovačky, a bude nutné jej seštelovat.

cyklo

3. Podivné cvakání

Máte pocit, že máte halucinace? Slyšíte veverku louskat ořechy, a nebo se vám usídlil fantom přímo v pedálech? Jednou z mnoha příčin podivných zvuků ozývajících se z oblasti šlapacího středu, bývají nečistoty v závitech mezi klikami a pedály. Pro jejich vyčištění použijte silnější jehlu, kterou důkladně odstraníte usazeniny, poté závity namažete vazelínou a pedály pevně dotáhnete. Na vaše nervy může zahrát také středové pouzdro, zvláště jeho uložení v rámu.

 

4. Pípání, vibrace a melodické zvonění

Pokud od nich chcete mít na cestě úplný klid, vypněte si telefon!

cyklo-3

 

 

 

Partneři

Partneři projektu

Udělena záštita

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.