Po stopách dvouocasého lva s Mapy.cz

Představujeme vám šikovného pomocníka, který se vám bude hodit při zdolávání naší cyklistické výzvy. Mapy.cz vám kromě navigace nabídnou spoustu užitečných vychytávek, které ocení nejeden cestovatel.

Aplikaci z dílny Seznamu si jednoduše stáhnete do telefonu a po rychlé registraci si můžete naplno užívat všech jejích výhod. Kromě Androidu, iOS nebo Windows Phone ji spustíte i na počítači.

Máme pro vás připravené různé tipy a návody, nejdřív si ale vysvětlíme pár nejdůležitějších pojmů:

Moje mapy: Virtuální úschovna, do které si můžete uložit ujetou trasu i konkrétní místa z cest. Dostanete také možnost si vše přehledně roztřídit do složek a třeba i sdílet s přáteli.

Stopař: Tato funkce je určená skutečným nadšencům. Stopaře, kterého najdete v levém horním rohu obrazovky, zapnete na začátku cesty, a aplikace pak sama zaznamená čas, délku a převýšení trasy. Veškeré své úspěchy a výkony si pak můžete uložit do Moje mapy.

Offline mapa: K pohodlnému cestování nepotřebujete mobilní data. Ještě doma si přes wifi stáhnete offline mapu a ta vás pak do cíle odnaviguje stejně, jako byste byli online.

Základní přehled už tedy máte. Teď se vrhneme na návody ke konkrétním situacím:

  1. Chci si vybrat trasu

Celá výzva se skládá ze 100 úseků a je čistě na vás, který z nich se rozhodnete pokořit. Volbu vám může usnadnit fakt, že jednotlivé části jsou rozlišené podle náročnosti.

Stačí si na lvistopa.cz vybrat trasu, kliknout na tlačítko „Navigovat“ a my vás přesměrujeme na Mapy.cz.

Pokud ale budete chtít, můžete s trasou začít už na tomto odkazu – najdete na něm seznam všech úseků.

 

  1. Chci si vybranou trasu uložit

Až najdete část cesty, která volá vaše jméno, stačí zmáčknout tlačítko „Uložit“. Pak se k ní můžete v Moje mapy kdykoli vrátit.

Tip: Ukládat si můžete dokonce víc úseků najednou.

  1. Chci se dostat ze startu do cíle

V takovém případě si v Moje mapy vyberete trasu a kliknete na tlačítko „Navigovat“. Aplikace vás postupně celou cestou provede a průběžně vám bude ukazovat zajímavá místa v okolí, památky nebo restaurace.

Tip: Nezapomeňte si zapnout Stopaře, který celou trasu zaznamená a uloží.

  1. Chci nahrát trasu na Lví stopu

Na webu Mapy.cz si v detailu trasy vyexportujete GPX soubor, který nahrajete sem.

Všechny projeté trasy pak budete mít uložené v Moje mapy, takže budete mít přehled o tom, jakou část lva už jste zdolali.

Tak a je to. Teď už víte vše potřebné. Stačí jen nasednout na kolo a pustit se do lví výzvy. A kdybyste chtěli vědět cokoli dalšího, neváhejte nás kontaktovat na našem Facebooku.

Šťastnou cestu přeje

tým Mapy.cz

Mapy.cz je aplikace, která se hodí nejen pro pěší, ale i cyklovýlety. Naplánuje trasu, dovede vás do cíle, ukáže vám ty nejzajímavější místa v okolí i kde se občerstvit. Zaznamená délku trasy, čas i převýšení a na závěr vše uloží. A nejlepší je, že funguje i offline.

Partneři

Partneři projektu

Udělena záštita

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.