100 let založení republiky oslaví po svém i Český olympijský výbor a Česká obec sokoloská

Nejen Lví stopa chce propojit sport s významným datem české historie. Sledujte také projekt, který připravila Česká unie sportu ve spolupráci s Českou televizí, Českým olympijským výborem a Českou obcí sokolskou. Největší momenty českého sportu rozhodně budou stát za pozornost!

momenty-2

První olympijská medaile pro Československo zásluhou Bedřicha Šupčíka ve šplhu, nebo třeba premiérový cenný kov hokejistů na olympiádě v Antverpách 1920? A co olympijské triumfy fenomenálního běžce Emila Zátopka či zlato hokejového týmu v Naganu? Vzpomínáte? Zapojte se i vy do hlasování o největším úspěchu první dekády československé historie v projektu s názvem Největší momenty českého sportu.

Jeho základní částí je anketa, ve které mohou fanoušci na webu ČT Sport hlasovat o největším momentu každé z dekád. A to popořadě, nominace a představení každé dekády bude vždy v pondělí v pořadu Otakara Černého na ČT Sport.

O absolutním vítězi rozhodne odborná akademie složená ze sportovních legend, novinářů a předsedů sportovních svazů a spolků. Hlasování začalo v pondělí 9. července a skončí 16. září. Vítězové budou slavnostně vyhlášeni 28. září na galavečeru v přímém přenosu České televize.

momenty

Češi mají v historii mezinárodního olympismu velkou stopu, náš první předseda Stanislav Guth-Jarkovský byl i u zrodu Mezinárodního olympijského výboru. Jsem osobně velice rád, že si při oslavách významného výročí naší republiky můžeme připomenout všechny naše sportovní hrdiny,“ uvedl Jiří Kejval, předseda ČOV.

Doprovodnou součástí ankety budou soutěže na facebookovém profilu Momenty sportu, kde mohou fanoušci získat podepsaný wimbledonský ručník Petry Kvitové, fotbalový míč s podpisem Petra Čecha nebo reprezentační dresy s podpisy hokejistů Jaromíra Jágra a Dominika Haška.

Lví stopa bude u toho!

 

Partneři

Partneři projektu

Udělena záštita

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.