Po Lví stopě kolem Česka

Oslavy 100. výročí naší republiky si zaslouží důstojnou a velkolepou oslavu. Ale jelikož se výročí týká nejen data v učebnicích, ale především nás všech, od začátku jsme chtěli, aby se k akci mohl připojit úplně každý. A protože jsme zároveň chtěli všechny pořádně rozhýbat, padla volba na jízdní kola – konkrétně na velkou, cyklistickou, výletní a poznávací akci. Což dalo vzniknout iniciativě Lví stopa, pořádané a zaštiťované českou automobilkou ŠKODA AUTO, která cyklistiku dlouhodobě podporuje.

A je to obrovská jízda! Díky portálu Mapy.cz od společnosti Seznam.cz, jsme mohli přes celé Čechy pomocí cyklostezek nakreslit obrovský GPS obrazec dvouocasého lva, dlouhého bezmála 2 000 kilometrů! Celá délka je rozdělená do symbolických 100 tras, které všechny najdete na www.lvistopa.cz/trasy/, včetně souřadnic ke stažení, délky a náročnosti každé trasy a zajímavostí a památek v okolí. A kromě toho, že je to trasa unikátní, tak je také rekordní! Při zahájení celého projektu vyjel 26. května na trasu speciální jezdec, který celého „lva“ překonal za 13 dní a připsal tím projektu světové prvenství.

My ostatní ale rozhodně nemusíme podnikat totéž. Můžeme si vybrat jakoukoli ze 100 připravených tras vedoucích krásnou českou krajinou. Každý si najde to své – sportovci a nadšenci třeba nějakou náročnější, rodiny s dětmi mají na výběr z mnoha úseků s rovným terénem a zajímavými zastávkami.

Takže se můžete těšit na přírodu, pohyb, památky, zajímavosti a nádherné výhledy do krajiny, ale to je jen začátek. Navíc si užijete spoustu zábavy a budete moct vyhrát super ceny, které jsme pro vás společně se všemi ostatními partnery připravili.

Proto vám radíme dobře, vyndejte kolo z garáže a nebo si ho třeba i půjčte, na téhle akci nesmíte chybět. Každý kilometr se totiž počítá – kromě záznamu všech tras na Mapy.cz si totiž můžete stáhnout sportovní trackovací aplikaci Strava a svoje výkony vidět a zaznamenávat v reálném čase.

A sledujte webové stránky www.lvistopa.cz a facebookovou stránku Lví stopy, kde najdete všechny detaily k trasám, k soutěžím i projektu samotném.

 

 

Partneři

Partneři projektu

Udělena záštita

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.