Forrest má v nohách rekord. Na Lví stopě zdolal 2000 kilometrů!

Milan „Forrest“ Silný dokončil za pouhých 13 dní trať ve tvaru dvouocasého lva v délce téměř 2000 kilometrů. Společně s ním se z cyklistického rekordu těší také ŠKODA AUTO, které předalo Kontu Bariéry šeky na 150 000 Kč, za něž se pořídí speciální kola handbike pro dvojici handicapovaných dětí. I těm je totiž Lví stopa určená.

předání šeku

Od soboty 26. května do čtvrtka 7. června absolvoval cyklistický nadšenec Milan „Forrest“ Silný trať ve tvaru dvouocasého lva. Na cestě se k němu připojilo na 150 spolujezdců a celá akce tak splnila požadavky oficiálně uznatelného rekordního zápisu ve velikosti GPS obrazce vyobrazeného v prostředí mapového rozhraní Mapy.cz s tématikou národního symbolu, který ve světě zatím nemá obdoby.

Oslavy stého založení republiky tak odstartovaly skutečně ve velkém.

IMG_0178.JPG

Když jsem v loňském roce ujel 1000 kilometrů bez přestávky, hledal jsem něco, čím bych to překonal. Dlouho jsem nemohl na nic přijít, až mě oslovila ŠKODA AUTO s tímto projektem, na který jsem nadšeně kývl. V Česku žije přes 10 milionů lidí, mnozí z nich jsou špičkoví cyklisti. A když osloví zrovna vás, tak se to odmítnout nedá,“ vysvětlil svou motivaci Milan Silný.

Forrest je doposud jediným, kdo celou Lví stopu na kole absolvoval celou. V průběhu jízdy se k němu ale přidala celá řada jezdců, přičemž nejmladšímu z nich byly 2 roky, nejstaršímu pak 75.

IMG_0173

Ze 100 tras Lví stopy si tedy vyberou opravdu všichni. Jak zdatní cyklisté, tak i děti nebo hendicapovaní lidé.

Co takhle absolvovat některou z nich už tenhle víkend? Věřte, že je z čeho vybírat…

Partneři

Partneři projektu

Udělena záštita

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů prostřednictvím cookies a jiných webových technologií. Níže můžete udělit souhlas se zpracování osobních údajů rovněž pro statistiky a analýzu chování uživatele.